Paskolos

Invega garantija

Grįžti atgal

Invega (kaip juridinis asmuo UAB “Investicijų ir verslo garantijos”) – valstybės įkurta garantijų institucija, skirta padėti smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams gauti reikiamą finansavimą. Institucijos misija yra skatinti Lietuvos verslo augimą ir konkurencingumą: jos suteikiamos garantijos smulkaus ir vidutinio verslo atstovus įgalina gauti reikiamas paskolas.

"INVEGA" teikiamos garantijos padeda išspręsti nepakankamo ar nepatrauklaus finansų įstaigoms užstato problemą ir palengvina priėjimą prie finansavimo šaltinių.

Dėl paskolos garantijos suteikimo gali kreiptis pradedantieji verslininkai (smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai), o taip pat ir didelės įmonės. Norint pasinaudoti finansine priemone, įmonė ar pradedantysis verslininkas pirmiausia turi kreiptis į Kredito uniją "Žemdirbio gerovė" ir susitarti dėl finansavimo teikimo.

Įvertinus Jūsų vykdomą projektą, galimybes grąžinti paskolą ir pasiskaičiavus trūkstamo kredito dydį, Kredito unijos "Žemdirbio gerovė" paskolų skyrius "INVEGA" pateikia prašymą garantijai gauti ir kitus su finansavimu susijusius dokumentus.

"Invega" teikimo sąlygos ir išimtys

"INVEGA" garantija gali būti teikiama tik smulkaus ir vidutinio verslo atstovams, kai garantijos suma neviršyja 80% imamos paskolos sumos. Konkrečios garantijos sąlygos kiekvienam smulkiam ir vidutiniam verslui yra nustatomos individualiai pagal "INVEGA" normatyvus ir su paskolą suteikiančios Kredito unijos "Žemdirbio gerovė" susitarimą su paskolos gavėju, bei atsižvelgus į verslo būklę ir kreditingumą.

Bendra "INVEGA" teikiamos paskolos garantijos suma negali viršyti 1,5 milijono eurų, o paslaugos kaina gali siekti nuo 1% iki 1,5% bendros garantijos sumos. "INVEGA" paskolos garantija taikoma ne visiems smulkaus ir vidutinio verslo atstovams – jos gauti negali žemės ūkio, miškų, žuvininkystės produktų augintojai, gamintojai ir perdirbėjai. "INVEGA" paskolos garantija neteikiama ir tais atvejais, kai paskolos lėšomis įsigytas turtas gali būti naudojamas ir asmeniniais, ne tik verslo, tikslais.

Grįžti atgal