Lietuvos centrinė kredito unija

Teikiamos finansinės paslaugos

Grįžti atgal

Indėliai. Kredito unijose galima atsidaryti banko sąskaitą, padėti terminuotąjį indėlį, kaupti lėšas taupomosiose sąskaitose įvairiems gyvenimo atvejams. Lietuvos Centrinė Kredito unija priima indėlius ir kitas grąžintinas lėšas iš narių-kredito unijų ir kitų LCKU įstatyme numatytų neprofesionalių rinkos dalyvių.

Paskolos. Kredito unijos teikia paskolas verslui, studijoms, būstui, sveikatai ir kitiems būtiniems asmenų poreikiams tenkinti, o taip pat kredituoja kredito unijas ir kredito unijų narius.

Mokėjimo paslaugos. Kredito unijos išduoda tarptautines kredito „MasterCard“ ir debeto „Maestro“ mokėjimo korteles. Nemokamai arba už nustatytą mokestį lėšas iš mokėjimo kortelių galima išgryninti SEB, DNB, „Swedbank“, „Nordea“, Šiaulių ir „Citadele“ bankų bankomatuose ir „Perlo“ terminaluose. Kredito unijų nariai gali naudotis internetinės bankininkystės paslaugomis.

Mokėjimo pavedimai, įmokos ir komunaliniai mokesčiai. Atliekami paprasti ir skubūs pinigų pervedimai, priimamos įmokos, mokesčiai už komunalines ir kitas paslaugas.

Elektroninė bankininkystė. Kredito unijose galima naudotis elektroninės bankininkystės sistema „i-Unija“ ir savo finansus tvarkyti patogiai bet kuriuo metu.

Mokėjimo pavedimai. Kredito unijos gali atlikti vietinius ir tarptautinius mokėjimo nurodymus eurais į sąskaitas Lietuvos ir užsienio šalių kredito įstaigose.
Platus kredito unijų narių ir klientų aptarnavimo vietų tinklas. Kredito unijos išplėtojo klientų ir narių aptarnavimo tinklą (183 vietų) net ir tolesniuose, mažai apgyvendintuose Lietuvos regionuose.

Valiutos keitimas. Dalis LKU grupės kredito unijų suteikia galimybes nariams ir gyventojams pirkti ir parduoti net iki 6 skirtingų pasaulio valiutų: Danijos krona (DKK), Švedijos krona (SEK), JAV doleris (USD), Lenkijos zlotai (PLN), Norvegijos krona (NOK), Didžiosios Britanijos svaras sterlingų (GBP).

Pensijos kaupimo palauga. Lietuvos gyventojai ir unijų nariai dalyje LKU grupės kredito unijų gali užsisakyti II pakopos pensijų kaupimo paslaugas ir užsitikrinti saugią ateitį.

*SEPA sudaro visos ES šalys, Norvegija, Islandija, Lichtenšteinas, Monako Kunigaikštystė, Šveicarija, San Marinas.

Kiti kredito unijos įsipareigojimai

  1. Vykdo atsiskaitymų tarp kredito įstaigų įskaitymą (kliringas).
  2. Teikia narėms kredito unijoms jų narių skolininkų ir paskolų būklės antrinio vertinimo paslaugas.
  3. Palaiko kredito unijų LCKU narių likvidumą. Siekiant užtikrinti šios funkcijos vykdymą LCKU yra įkurtas kredito unijų likvidumo palaikymo rezervas, kuriame kredito unijos laiko tam tikrą procentinę dalį nuo indėlių kredito unijose.
  4. Palaiko kredito unijų LCKU narių mokumą. Kredito unijų mokumui palaikyti yra įkurtas LCKU stabilizacijos fondas, kuris sudaromas iš pastovių kredito unijų įmokų.
  5. Stebi ir prižiūri kredito unijų LCKU narių veiklą ir, kai būtina, tikrina šias kredito unijas bei teikia informaciją priežiūros institucijai dėl nustatytų pažeidimų. Taip pat nuolat vertinama kredito unijų veiklos rizika ir kontrolė.
  6. Dalyvauja LR ir kitų šalių įvairių institucijų inicijuotose programose bei projektuose, skirtuose kredito unijoms, ir priima su tomis programomis bei projektais susijusias lėšas, turtą, taip pat prisiima įsipareigojimus.
  7. Teikia informacinių technologijų paslaugas kredito unijoms ir jų nariams. Informacinės sistemos „i-Kubas“ pagalba kredito unijos gali profesionaliai aptarnauti kredito unijų narius, vykdyti kasdienes kredito unijos operacijas ir reikiamas funkcijas. LCKU sukurtos internetinės bankininkystės „i-Unija“ dėka kredito unijų nariai savo finansus gali valdyti iš bet kurios pasaulio vietos.
  8. Teikia personalo valdymo konsultacijas ir specializuotus mokymus kredito unijų darbuotojams. LCKU mokymo sistema leidžia darbuotojams nuolat tobulėti ir kelti kvalifikaciją specializuotų mokymų, konsultacijų ir diskusijų metu.
  9. Konsultuoja ir teikia rekomendacijas verslo plėtros ir pardavimų klausimais. Taip pat kredito unijos konsultuojamos, kaip motyvuoti darbuotojus didesniems pardavimams, optimizuoti veiklos procesus. LCKU vykdo nuolatines rinkodaros, komunikacijos konsultacijas, viešina kredito unijų veiklą, vysto bendrą LKU prekės ženklą, planuoja bendras reklamos-viešinimo kampanijas, nagrinėja konkurencinę aplinką, teikia verslo veiksmų rekomendacijas.
Grįžti atgal